Tournament Results

February Results

1st Place     Doug Tran & James Padgett   

2nd Place    Gary Droze

3rd Place     Yale Foard & David Fearevs

Big Trout      Gary Droze

Big Red         Doug Tran

Mystery Fish   Steve Andrews

Total Weight     Doug Tran/James Padgett

Flounder          Steve Andrews

Most Spots       Sam Mock

Click Here for Full Tournament Results

March Results

1st Place     Chuck Collins & Jeff Trent

2nd Place    Steve Stinson, Steve Hobbs & Andrew Stinson

3rd Place     James Padgett & Doug Tran

Big Trout      Chuck Collins

Big Red          Rick Bushatz       

Mystery Fish   Daniel Wiley

Total Weight     Rick Bushatz, Brad Castleberry & Landen McCoy

Flounder          Chris Lewis

Most Spots       Makayla Aman

Click Here for Full Tournament Results

April Results

1st Place     Will Thompson & Tommy Thompson

2nd Place    Chuck Collins & Jeff Trent

3rd Place     Jimmy Milton & George Goodson

Big Trout      William Davis

Big Red          Jimmy Milton       

Mystery Fish   Gary Zellner

Total Weight   Jimmy Milton & George Goodson

Flounder          Gary Droze

Most Spots       James Padgett

Click Here for Full Tournament Results

May Results

1st Place -   Rick Bushatz, Brad Castleberry & Landen McCoy

2nd Place-    Chris Harwood, Keli Harwood, Gavin Harwood & Daniel Wiley

3rd Place- Brian Showman & Matt Cramer

Big Trout- Brad Castleberry

Big Red - Jimmy Milton       

Mystery Fish- None Caught  

Total Weight- Rick Bushatz, Brad Castleberry & Landen McCoy

Flounder -  Rick Bushatz

Most Spots-  David Fegreus

Click Here for Full Tournament Results

June Results

1st Place-  Chris Harwood, Gavin Harwood, Keli Harwood & Daniel Wiley

2nd Place-  Steve Stinson, Andrew Stinson & Steve Hobbs

3rd Place-  Jimmy Milton, George Goodson & 

Big Trout-  Will Thompson

Big Red-  Gavin Harwood

Mystery Fish-  None Caught

Total Weight-  Steve Stinson, Andrew Stinson & Steve Hobbs

Flounder-  Steve Hobbs

Most Spots-  Asa Martin

Click Here for Full Tournament Results

July Results

1st Place-  Jimmy Milton, George Goodson, Jeff Rainey & Josh Luggi

2nd Place-  Bob Hoelzle & Rob Herbert

3rd Place-  Rick Bushatz, Brad Castleberry & Landen McCoy

Big Trout-  Jimmy Milton

Big Red-  George Goodson

Mystery Fish-  Hunter Bodiford

Total Weight-  Jimmy Milton, George Goodson, Jeff Rainey & Josh Luggi

Flounder-  Gary Zellner

Most Spots-  George Goodson

Click Here for Full Tournament Results

August Results

 

1st Place     Will Thompson & Tommy Thompson
2nd Place    Ashley Mock, Steve Taylor & James Christmas
3rd Place     Chuck Collins, Huey Collins &  Jeff Trent
Big Trout      Will Thompson
Big Red         Will Thompson
Mystery Fish   James Padgett
Total Weight   Will Thompson & Tommy Thompson
Flounder          Daniel Wiley
Most Spots       Steve Stinson
Click Here for Full Tournament Results

September Results


October Results


2017 Angler of the Year


2017 Lady Angler of the Year


2017 Jr Angler of the Year


Videos

Email us your videos so we can upload them to our You Tube Channel.